Co to jest pożyczka na dowód?

Bądź finansowym dzikiem!

Co to jest pożyczka na dowód?

pozyczka bez bik

Różnego rodzaju sytuacje życiowe mogą sprawić, że będziemy potrzebować zastrzyku gotówki. Pożyczając ją w banku, musimy liczyć się z wieloma, czasami długo trwającymi procedurami. Dla osób potrzebujących szybko pieniędzy najlepszym rozwiązaniem będą pożyczki na dowód.

Co to są pożyczki na dowód?

Pożyczki na dowód, to inaczej kredyty bez zaświadczeń. Może uzyskać je każdy, kto posiada dowód. Konto w banku nie jest konieczne, ale to duże ułatwienie, ponieważ pieniądze od razu na nie wpływają. Pożyczkę otrzyma osoba posiadająca stałe dochody. Mogą to być dochody z pracy oraz comiesięczne wpływy ze świadczeń emerytalnych lub rodzinnych. W przypadku negatywnej historii kredytowej, możliwe jest otrzymanie pożyczek dla osób zadłużonych (najczęściej są to chwilówki).

W jaki sposób można otrzymać pieniądze?

Oprócz przelewu na konto bankowe, pieniądze można otrzymać osobiście w oddziale firmy lub na poczcie. Coraz częściej wybieraną metodą są obecnie pożyczki na dowód dostarczane klientowi do domu, przez przedstawiciela firmy. Ten sposób jest szczególnie wygodny dla osób starszych, czy niepełnosprawnych, którym poruszanie się sprawia kłopot.

Jakie są zalety i wady pożyczek na dowód?

Do głównych zalet zaliczyć można szybkość transakcji. Minimum formalności sprawia, że zazwyczaj cały proces weryfikacji i wypłaty pieniędzy odbywa się w ciągu dnia ubiegania się o pożyczkę. Powszechna dostępność umożliwia staranie się gotówkę w placówce firmy, przez Internet lub telefon. Ponadto nie trzeba podawać celu na jaki zostaną przeznaczone pieniądze, a w przypadku pożyczek na raty możliwe jest uzyskanie wysokiej kwoty, ponieważ rozpiętość wynosi od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Wiele firm oferuje swoim nowym klientom pierwszą pożyczkę za darmo. Oznacza to, że pożyczkobiorca oddaje taką kwotę, jaką pożyczył, bez dodatkowych opłat.
Wadą pożyczki na dowód jest niemożność uzyskania kolejnej pożyczki przed spłatą pierwszej. Przedłużenie terminu spłaty jest natomiast możliwe, ale związane z kosztami. Łatwa dostępność gotówki może prowadzić do coraz większego zadłużania się i problemów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *