Gdy bank odmawia kredytu: pożyczki dla dowód dla każdego

Bądź finansowym dzikiem!

Gdy bank odmawia kredytu: pożyczki dla dowód dla każdego

pozyczki na dowod

Brak zdolności kredytowej to powód, dla którego prawie jedna trzecia wniosków o kredyty rozpatrywanych przez banki jest odrzucana. W skali roku to kilkaset tysięcy klientów, którzy nie otrzymali finansowania. Rozwiązaniem dla nich są kredyty pozabankowe, udzielane przez wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. To one oferują między innymi pożyczki na dowód, do których udzielenia nie wymagają zaświadczeń o zarobkach.

Każdy klient jest ważny

W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe mają zupełnie inne podejście do klienta. Dają szansę praktycznie każdemu, doskonale wiedząc, że odmowa udzielenia świadczenia negatywnie odbije się na samej firmie i jej reputacji. Udzielanie pożyczek w oparciu o same informacje z dowodu osobistego, czyli tylko na podstawie danych weryfikacyjnych, ma jednak pewne ograniczenia. Do najważniejszych z punktu widzenia klienta należą maksymalna suma takiego zobowiązania – niewielka, do kilku tysięcy – a także termin jego spłaty, który nie należy do najdłuższych. Plusami są za to minimalne formalności i szybkość, z jaką gotówka ląduje na koncie bankowym klienta.

Błyskawiczne pożyczki na dowód

To właśnie ten ostatni atut jest doceniany przez osoby, które korzystają z takiej opcji. W większości firm pożyczkowych czas od momentu zatwierdzenia wniosku do wysłania pieniędzy klientowi zajmuje nie więcej niż pół godziny. Może się wydłużać, jeśli zachodzi konieczność podwójnej weryfikacji, np. nowych klientów pierwszy raz korzystających z pożyczki na dowód. Standardem jest jednak otrzymywanie gotówki nawet tego samego dnia roboczego.

Do kogo są kierowane?

Zdecydowanie największą grupą odbiorców korzystających z tych dedykowanych świadczeń są osoby pomiędzy 25-40 rokiem życia. Co ważne, są to najczęściej osoby pracujące i posiadające stały dochód. Sięgają po pożyczki z kilku względów: odmowy udzielenia ich przez banki, trudnej sytuacji życiowej, niespodziewanych wydatków finansowych, których nie pokrywa bieżący budżet. Warto też dodać, że pożyczki udzielane na dowód są jednymi z najmniej problemowych dla firm, bo klienci spłacają je najbardziej regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *