Jak działają pożyczki do domu?

Bądź finansowym dzikiem!

Jak działają pożyczki do domu?

pożyczki do domu

Pożyczki, które udzielane są w domach klientów znane są już od wielu lat. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne przede wszystkim dla tych osób, które nie posiadają rachunku bankowego. Często dotyczy to np. osób starszych. Warto zatem wiedzieć, na czym te pożyczki polegają i jak można się o takie środki starać.

Różne oferty pożyczek na rynku

Od dłuższego już czasu coraz większą popularnością cieszą się pożyczki udzielane online. Nie oznacza to, że pożyczki do domu przestają cieszyć się zainteresowaniem. Wręcz przeciwnie, wciąż jest wielu klientów, którzy z chęcią korzystają z takiej możliwości uzyskania pożyczki. Dlatego firmy pożyczkowe wciąż oferują swoim klientom atrakcyjne pożyczki z dostawą do domu klienta. Osoby zainteresowane taką pożyczką mają zatem możliwość zapoznania się przynajmniej z kilkoma ofertami różnych firm. Dzięki temu, każdą ofertę mogą przeanalizować i wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą.

Dla kogo pożyczki do domu?

Uzyskanie pożyczki do domu możliwe jest niemal przez każdego. Spełniać należy podstawowe warunki, czyli był osobą pełnoletnią, posiadać obywatelstwo polskie oraz ważny dowód osobisty. Co ważne, pożyczki te bardzo często udzielane są także bez zaświadczeń, a także bez sprawdzania w takich bazach KRD i BIK. Oznacza to zatem, że taką pożyczkę może otrzymać osoba ze złą historią kredytową. Jest to tym samym bardzo dobrej rozwiązanie dla tych osób, dla których pozyskanie pożyczki w banku byłoby niemożliwe. Z takiego rozwiązania często korzystają także osoby, których konto bankowe jest zajęte przez komornika.

Jak wnioskować o pożyczkę do domu klienta?

Sama procedura wnioskowania i otrzymania pożyczki jest niezwykle prosta. W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek pożyczkowy znajdujący się na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Jeśli nie ma się dostępu do internetu można po prostu zadzwonić do takiej firmy. Podczas rozmowy pracownik poprosi nas o podanie podstawowych danych, a następnie dokona analizy tych danych. Już po chwili otrzyma się decyzję o udzieleniu pożyczki. W przypadku decyzji pozytywnej, kolejnym krokiem będzie umówienie się na spotkanie. Podczas spotkania pracownik poprosi o okazanie dowodu osobistego w celu weryfikacji czy dane podane podczas rozmowy telefonicznej są takie same jak na dowodzie. Na koniec nie pozostaje już nic innego jak podpisać umowę pożyczkową i otrzymać gotówkę do ręki.

Spłata pożyczki do domu

Termin spłat rat pożyczki to zawsze kwestia indywidualna, która ustalana jest w rozmowie z pracownikiem firmy pożyczkowej. Raty mogą być zarówno tygodniowe, jak i miesięczne. Wszystko uzależnione jest także od wysokości pożyczki. Sama jej spłata odbywa się także w domu klienta. W wyznaczonych terminach pracownik odwiedzi klienta w celu odebrania raty pożyczki. Jak zatem widać, jest to niezwykle wygodna forma pożyczania i spłaty. Trzeba jednak wiedzieć, że taka forma pożyczki może łączyć się z dodatkowymi kosztami. Każdy przyjazd pracownika to dla firmy koszty. W związku z tym oprocentowanie takich pożyczek może być nieco wyższe w porównaniu do pożyczek online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *