Jakie pożyczki znajdziemy w internecie? Które z nich warto wybrać?

Bądź finansowym dzikiem!

Jakie pożyczki znajdziemy w internecie? Które z nich warto wybrać?

szybka pozyczka online
Wygodnym sposobem na pożyczenie pieniędzy jest zaciągnięcie pożyczki przez internet. Znajdziemy tam różne oferty, zatem aby się w nich nie pogubić, warto przyswoić kilka informacji, które mogą okazać się pomocne i uchronić przed niekorzystną transakcją. Jakie pożyczki znajdziemy w internecie? Czym różnią się one od kredytów bankowych?

Rodzaje pożyczek internetowych

Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że zamiast do banku po pożyczkę udajemy się do instytucji pozabankowych, ale w tym celu nie musimy nawet wychodzić z domu. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się to niemożliwe. W internecie działalność skupiają firmy pożyczkowe. Takie pożyczki są bezpieczne, jeśli wybierzemy sprawdzonego, rzetelnego pożyczkodawcę. Obecnie są one regulowane licznymi przepisami wraz z ustawą antylichwiarską. Oprócz pożyczek od firm pożyczkowych można natknąć się na pożyczki prywatne, ale takie ogłoszenia lepiej omijać z uwagi na możliwość trafienia na oszusta, gdyż nie ma tutaj zastosowania Prawo bankowe ani regulacje stosowane względem instytucji pożyczkowych. Na uwagę zasługują pożyczki od firm pożyczkowych, zwłaszcza tych, które są członkami Polskiego Związku instytucji Pożyczkowych. Żeby takim członkiem się stać, firma musi wyróżniać się profesjonalizmem i rzetelnością. Każdy, kto skorzysta z legalnie działającej firmy, może być spokojny. Transakcje pożyczki zabezpieczają postanowienia umowy, z której treścią można się zapoznać bez pośpiechu w domu. W ofercie instytucji pozabankowych dużym zainteresowaniem konsumentów cieszy się pożyczka w 15 min bez zaświadczeń.To najmniej wymagający rodzaj pożyczki, gdyż do jej uzyskania nie jest konieczne przedkładanie zaświadczenia o dochodach, a przelew środków realizowany jest szybko.

Czym różnią się pożyczki w 15 min bez zaświadczeń od kredytów bankowych?

Żeby otrzymać kredyt bankowy, trzeba pofatygować się do placówki bankowej, a do tego przejść nieco skomplikowaną procedurę sprawdzania zdolności kredytowej. Nawet pożyczki dla stałych klientów banku dostępne w elektronicznej bankowości mają sporo zaostrzeń. Szybka pożyczka w 15 min bez zaświadczeń charakteryzuje się:
  • krótkim formularzem wniosku pożyczkowego,
  • przejrzystymi zapisami umowy, z którymi można zapoznać się w domu,
  • szybkim przelewem pożyczkodawcy na konto bankowe pożyczkobiorcy,
  • zerowym oprocentowaniem w przypadku darmowych pożyczek dla nowych klientów.
W trakcie weryfikacji tożsamości dochodzi co prawda do sprawdzenia wnioskującego o pożyczkę, ale polityka firm pożyczkowych nie jest tak sroga, jak polityka banków. Dzięki temu pożyczki bez zaświadczeń są przyznawane szerszej grupie wnioskujących o nie. Weryfikacja następuje niemal automatycznie, zwłaszcza gdy odbywa się poprzez logowanie na konto. Nie trzeba wykonywać przelewu, a jedynie zalogować się na konto, więc o pożyczki w 15 minut można wnioskować nie mając na koncie nawet grosza. Wnioskowanie o kredyt może pociągnąć za sobą pewne koszty. Trzeba bowiem pofatygować się po zaświadczenie dokumentujące sytuację finansową, a procedura weryfikacyjna konsumenta trwa dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *