Pożyczka z komornikiem: najważniejsze informacje

Bądź finansowym dzikiem!

Pożyczka z komornikiem: najważniejsze informacje

pozyczki dla zadluzonych

Egzekucja komornicza to sytuacja, w której przeważnie wydaje się nam, że jesteśmy niejako z definicji pozbawieni dostępu do jakichkolwiek bezpiecznych form usług pożyczkowych. Konsumenci często są przekonani, że pożyczki dla osób z zajęciem komorniczym to domena tylko i wyłącznie parabanków oraz ewentualnie pożyczkodawców prywatnych a także, że tego rodzaju pożyczki wiążą się z gigantycznymi kosztami.

Warto więc zaznaczyć, że takie podejście nie jest do końca adekwatne w stosunku do rzeczywistego stanu rzeczy: pożyczka z komornikiem to także rozwiązanie dostępne w ofertach niektórych instytucji pożyczkowych. Przy czym należy pamiętać, że pożyczki tego rodzaju zawsze będą dość znacząco różnić się od standardowej oferty danej instytucji pożyczkowej.

Pożyczka z komornikiem: czym się charakteryzuje i gdzie można ją uzyskać?

Jak już wspominano, pożyczki dla osób z zajęciem komorniczym stanowią część oferty niektórych instytucji pożyczkowych. Przeważnie jednak firmy pożyczkowe nie informują wprost o dostępności tego rodzaju rozwiązań. Jak więc znaleźć produkty pożyczkowe tego rodzaju? Należy uważnie czytać prospekty informacyjne udostępniane na witrynach internetowych instytucji pożyczkowych. Jeśli dana firma informuje o prowadzeniu elastycznej polityki w zakresie weryfikacji zdolności kredytowej klienta oraz o dostępności pożyczek również dla osób z zadłużeniem- istnieje szansa, że możliwe będzie uzyskanie pożyczki nawet wówczas, gdy mamy problemy z komornikiem.

Czym jednak będzie różnic się pożyczka z komornikiem od zwykłej pożyczki w instytucji pożyczkowej? Należy tutaj wyodrębnić dwa podstawowe aspekty, a mianowicie:

  • Sposób weryfikacji zdolności kredytowej klienta
  • Wysokie prawdopodobieństwo konieczności przedstawienia dodatkowych dokumentów

W tym pierwszym przypadku, firma pożyczkowa będzie naprawdę dokładnie sprawdzać stan naszych finansów. Celem takiej weryfikacji będzie oczywiście ustalenie naszej realnej zdolności spłaty pożyczki. Czy w takim wypadku firma pożyczkowa może brać pod uwagę np. dochody osiągane w wyniku pracy „na czarno”? Nie jest to wykluczone.

Jeżeli natomiast chodzi o drugą kwestię, to należy liczyć się z tym, że dostępność pożyczek z komornikiem może być warunkowana na przykład koniecznością zastawienia nieruchomości lub też przystąpieniem do pożyczki innej osoby, tj. gwaranta.

Jak natomiast przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o warunki pożyczek z komornikiem np. w zakresie wysokości oprocentowania? Tutaj należy zaznaczyć, że każdy rodzaj pożyczek udzielanych przez instytucje pożyczkowe musi pozostawać w zgodności z zapisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim. W praktyce oznacza to, że nie należy obawiać się np. gigantycznych kosztów tego rodzaju pożyczki.

Na co należy uważać szukając pożyczki z komornikiem?

Trzeba zaznaczyć, że powyższe uwagi dotyczące wysokości kosztów pożyczki dla osób z zajęciem komorniczym odnoszą się wyłącznie do instytucji pożyczkowych, tj. do podmiotów widniejących w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym przy KNF. W odniesieniu natomiast do parabanków lub też pożyczkodawców prywatnych nie możemy mieć żadnej pewności jeśli chodzi o całościowy koszt pożyczki: tego rodzaju podmioty często działają bowiem na zasadzie omijania polskich przepisów.

Co oznacza to w praktyce? Pożyczek dla osób z zajęciem komorniczym należy szukać przede wszystkim w ofertach instytucji pożyczkowych. Korzystanie z usług parabanków lub pożyczkodawców to rozwiązanie, na które można zdecydować się jedynie w naprawdę skrajnych sytuacjach, ponieważ z zasady usługi tego rodzaju podmiotów są obarczone bardzo wysokim ryzykiem, np. jeśli chodzi o możliwość wystąpienia w umowie różnego rodzaju ukrytych kosztów lub też klauzul niedozwolonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *