Pożyczki dla bezrobotnych – jak pozyskać pieniądze, gdy nie mamy pracy

Bądź finansowym dzikiem!

Pożyczki dla bezrobotnych – jak pozyskać pieniądze, gdy nie mamy pracy

pozyczki dla biednych

W ostatnich latach w naszym kraju możemy zauważyć wzrost liczby udzielanych kredytów oraz pożyczek. Coraz więcej osób decyduje się na zadłużenie w banku czy w podobnie działającej instytucji finansowej aby realizować swoje marzenia albo dokonać niezbędnych inwestycji. Ciekawym trendem jest również coraz większe zainteresowanie szybkimi pożyczkami osób młodych (w wieku 23-28 lat). Ekonomiści i socjolodzy tłumaczą to zjawisko chęcią szybszego usamodzielnienia się. Kończąc studia i mając w kieszeni kilka tysięcy złotych – stają się bardziej niezależni i elastyczni. Sytuację ułatwia prostota otrzymania kredytu. Wystarczy oświadczenie o dochodach albo wyciąg z konta, który weryfikuje nasze wynagrodzenie i wnioskowaną kwotę możemy otrzymać już po kilku minutach. Co jednak gdy nie mamy regularnych wypłat? Co jeśli nie mamy pracy? Czy istnieją pożyczki dla bezrobotnych?

Jak szybko zdobyć pieniądze, gdy nie mamy pracy?

Niespodziewane wydatki jak komunia chrześniaka, konieczna naprawa pralki albo samochodu czy też wybita szyba w oknie – mogą nam się przytrafić w każdej chwili. Także wtedy, gdy jesteśmy chwilowo, z różnych przyczyn, pozbawieni pracy. Może się również zdarzyć sytuacja kryzysowa – zdążymy wydać większość  pieniędzy, które odłożyliśmy „na czarną godzinę” i zacznie nam brakować środków na żywność czy też opłacenie rachunków. Często wstydząc się poprosić o pożyczkę znajomych czy członków rodziny – szukamy innych możliwości. Jakie zatem mamy opcje? Dobrym pomysłem wydaje się zastawienie wartościowych przedmiotów w lombardzie. Biżuteria, zegarki, telefony, laptopy… jednym słowem, wszystkie przedmioty, których używamy a które mają jakąś wartość – możemy zastawić w lombardzie. Punkty przyjmujące cenne przedmioty w zastaw możemy znaleźć nawet w niewielkich miasteczkach. Po wycenie przeprowadzonej przez rzeczoznawcę otrzymamy do podpisania umowę, określoną kwotę a towar zostanie na zapleczu lombardu. Mimo prostoty i powszechnej dostępności – opcja ta nie jest korzystnym wyjściem. Bardzo duże oprocentowanie i krótki czas spłaty powodują, że wiele osób nie zdołało wykupić zastawionych przedmiotów.  Tym samym stracili przedmiot ważny dla nich sentymentalnie – oraz stracili pieniądze (rzeczoznawca, przyjmując przedmiot w zastaw wypłaca zaledwie ułamek jego wartości).

Pożyczki dla bezrobotnych – gdzie wnioskować?

Osoby pozostające aktualnie bez zatrudnienia mogą mylnie odrzucić banki oraz instytucje finansowe, myśląc, że te nie mają dla nich żadnej oferty. Pożyczki dla bezrobotnych są oferowane obecnie przez wiele instytucji zajmujących się udzielaniem kredytów czy pożyczek. Często aby otrzymać szybką gotówkę czy przelew na konto wystarczy tylko wniosek online i dowód osobisty – sprawdź, na https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/  . Forma taka jest z pewnością szybsza i łatwiejsza niż udanie się do oddziału tradycyjnego banku, gdzie nadmierna „papierologia” i przestarzałe procedury mogą odrzucić twoje zapytanie o udzielenie pożyczki. Nawet jeśli będzie to niewielka kwota (np. kilkaset złotych) – tradycyjny bank – może nie zaakceptować takiego wniosku ze względu na brak regularnych wpływów na konto osobiste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *