Pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych – najważniejsze informacje

Bądź finansowym dzikiem!

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych – najważniejsze informacje

pozyczka bez dochodow

Nigdy nie znamy dnia, w którym możemy potrzebować szybkiej, dodatkowej gotówki. Z pomocą przychodzą zazwyczaj powołane do tego podmioty z branży finansowej takie jak banki oraz firmy pozabankowe. O ile w pierwszej z tych instytucji należy spełnić wiele trudnych kryteriów i wykazać zdolność kredytową, o tyle te drugie podchodzą do potencjalnych pożyczkobiorców w bardziej liberalny sposób. Dowodem na to są pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych, które cieszą się sporą popularnością.

Pożyczka bez zaświadczeń

Ogromną przewagą podmiotów z sektora pozabankowego jest szybkość ich działania, skrócona i uproszczona do maksimum procedura udzielania zobowiązania, a także atrakcyjne warunki umowy. Pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych mogą mieć zarówno charakter ratalny, jak i krótkoterminowy.

Chwilówki cechuje przede wszystkim:
– krótki okres kredytowania
– niska kwota
– wyższe niż w przypadku innych typów świadczenia oprocentowanie

Pożyczki ratalne to przede wszystkim:
– nawet kilkadziesiąt miesięcy na spłatę zobowiązania
– wysoka kwota, sięgająca w niektórych przypadkach kilkudziesięciu tysięcy

Bezrobotny a pożyczka

Popularność pożyczek sprawia, że pożyczkodawcy prześcigają się w pomysłach, w jaki sposób jeszcze bardziej ułatwić życie klientom i ściągnąć ich do siebie. Ogromną zaletą tych podmiotów jest to, że z ich pomocy mogą skorzystać zarówno osoby, które są w stanie udokumentować swoje dochody, pracujące dorywczo lub trwale bezrobotne. W przypadku tych ostatnich pożyczka może być udzielona „na dowód”. W praktyce oznacza to, że pracownik firmy po złożeniu przez potencjalnego pożyczkobiorcę wniosku potwierdza jedynie tożsamość wnioskującego. Większość firm, w praktyce tylko dla formalności, sprawdza także znane rejestry dłużników, co nie oznacza bynajmniej, że posiadanie innego zobowiązania dyskwalifikuje osobę ubiegającą się o pożyczkę.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych

Wnioskodawca nie zostanie więc poproszony ani o podanie swoich dochodów ani nie będzie musiał przedstawiać historii swojej kariery pracowniczej. Procedura starania się o fundusze odbywa się online, za pomocą elektronicznego formularza, w którym podaje się wyłącznie podstawowe dane. Po jego przesłaniu firma w ciągu kilkunastu minut przesyła odpowiedź, czy pożyczka została przyznana. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, pieniądze – najczęściej tego samego dnia, najpóźniej następnego roboczego – trafiają na rachunek podany we wniosku.

Na co zwrócić uwagę?

Błyskawiczny proces załatwienia pożyczki i brak formalności to duch obecnych czasów w branży pożyczkowej. Mimo tego każdy pożyczkobiorca powinien przed związaniem się umową dokładnie ją przeanalizować i zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii takich jak:
– wysokość rzeczywistego rocznego oprocentowania pożyczki
– możliwość przedłużenia okresu spłaty
– możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania i ewentualnych kosztów
– wszelkie warunki wypowiedzenia/rozwiązania umowy i konsekwencje, jakie się z tym wiążą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *