Rapida money opinie

Bądź finansowym dzikiem!

Rapida money opinie

Rapida money opinie

Rapida Money to firma pozabankowa, która udziela przez internet pożyczek długoterminowych (od dwunastu do sześćdziesięciu miesięcy) w kwocie od 2500 zł do 25000 zł. Pożyczka od tego parabanku jest jedną z najwyższych dostępnych na rynku, ale ma specyficzne wymogi wobec swoich klientów. Co do zasady w ogóle nie interesuje się tym, co jest zapisane w Biurze Informacji Kredytowej. Wykluczone są osoby z ogłoszoną upadłością konsumencką oraz te, które nie wykażą zdolności do spłacania miesięcznych rat. Jest to pożyczka z zabezpieczeniem – klient musi znaleźć gwaranta, który w razie problemów spłaci ratę za dłużnika.

Bardziej zaawansowana procedura ubiegania się o pożyczkę

Formularz online musi najpierw wypełnić wnioskodawca, a następnie gwarant. Firma kontaktuje się ze stronami wniosku telefonicznie celem chociażby ustalenia terminu wypłaty pożyczki. Innowacją jest to, że to nie klient otrzymuje przelew na rachunek bankowy, ale gwarant, który następnie musi przekazać pieniądze pożyczkobiorcy w dowolnej udokumentowanej formie. Zabieg ten ma na celu uświadomienie gwarantowi powagę sytuacji – to właśnie on pokrywać będzie kwoty wynikające z niespłaconej raty, może też spłacać całą pożyczkę w przypadku śmierci pożyczkobiorcy. Produkt finansowy nie podlega ubezpieczeniu, więc na gwaranta spada poważne obciążenie.

Alternatywa dla komercyjnych banków

Pożyczka z Rapida Money jest zamiennikiem pożyczki bankowej, przy czym w większości tradycyjnych banków kwota ta nie podlega zabezpieczeniom (co najwyżej weksel in blanco). Problemem jest to, że coraz mniej osób ma zdolność kredytową, co według banków jest podstawą do odmowy udzielenia pożyczki. Parabank może domagać się dodatkowej dokumentacji od klientów, ale małe utrudnienie usprawiedliwia bardzo wysoką przystawalność pożyczek. Niezdecydowani klienci mogą sprawdzić rapida money opinie, które są pomocne w podejmowaniu decyzji o tym czy jest sens składania wniosku online i jakie są szanse na pożyczkę ratalną, której wypłata następuje zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *