Szybkie pożyczki online

Bardzo często, potrzeba chwili lub określona sytuacja życiowa powoduje, że zmuszeni jesteśmy podjąć decyzję o szybkim pożyczeniu pieniędzy. Nie zawsze możliwe w takiej sytuacji jest zadłużenie się u krewnych lub znajomych. Właśnie wtedy z opresji może wybawić nas szybka pożyczka online.
Szybkie pożyczki online – zalety
Tego rodzaju możliwość uzyskania niezbędnych nam środków finansowych możliwy jest dzięki wszechobecnemu dostępowi do internetu. Niewątpliwymi korzyściami pożyczki online są:
- brak konieczności wizyty w banku lub innych instytucjach finansowych;
- minimalny czas od deklaracji do wpłaty na konto gotówki, wynoszący niekiedy kilkanaście minut, jeżeli oczywiści nasz bank posiada opcję natychmiastowej sesji przychodzącej;
- możliwość uzyskania pożyczki w każdym miejscu, w którym przebywamy (w sklepie, na wakacjach);
- możliwość odroczenia terminy spłaty – dotyczy najczęściej pierwszej pożyczki;
- uniknięcie zbędnej biurokracji i konieczności gromadzenia dokumentów, oraz często informacji z BIK.
Banki w swoich ofertach także posiadają oferty pożyczki online. Jednak dotyczy to wąskiej grupy stałych klientów banku a czas oczekiwania na akceptację wynosi kilka dni, trudno więc wtedy mówić o szybkości.
Szybka gotówka online jest więc domeną pozabankowych instytucji i firm finansowych i kierowana jest praktycznie dla każdego.
Ile możemy pożyczyć online i na jak długo?
Standardowe szybie pożyczki online dotyczą kwoty 500 złotych. W ofercie znajdziemy także sporo firm oferujących wyższe kwoty sięgające od 2 do 3 tysięcy. Rekordzista rankingu szybkich pożyczek online oferuje nawet 15 tysięcy złotych.
Z kolei standardem jest konieczność oddania pożyczonej pożyczki w ciągu 15 dni. W przypadku większych kwot termin spłaty wydłuża się do 20 a nawet do 30 dni.
Koszty szybkiej pożyczki online
Większość internetowych ofert tego rodzaju pożyczki reklamowana jest w sposób przekazujący o braku kosztów. Należy jednak zwrócić uwagę, że brak kosztów dotyczy tylko nowych klientów po raz pierwszy korzystających z tego rodzaju usługi. Można w szerokiej ofercie znaleźć taką, która rzeczywiści zminimalizuje koszt do zera, ale dotyczy to określonej kwoty i określonego terminu spłaty. Najczęściej klient ponosi jednak dodatkowe koszty, jakimi mogą być:
- koszt rejestracji, czyli za samo zgłoszenie deklaracji, konieczności ich weryfikacji i rejestracji klienta pobiera się dodatkowe kwoty;
- kolejne szybkie pożyczki online związane są z pokryciem przez klienta prowizji w wysokości około 100 złotych;
- RRSO w przypadku pierwszych pożyczek krótkoterminowych i spłaconych w terminie wynosi 0%. Dla spóźnialskich oprocentowanie to może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy procent rocznie.